מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
שלושה ימים של אוצרות!

חזרה >


מאות רבות הנשים שנכחו בימי העיון השנתיים של אור חיה, לא יכלו להיוותר אדישות מתחושת הלימוד המעמיק שאפפה את קהל המשתתפות.
ימי העיון השנה, חגו סביב הנושא "מתחברים לחיים- מתחברים לחסידות!", כיצד ע"י לימוד חסידות ויישומו בפועל, משיגים חיים אמיתיים ומלאים. בהרצאות המגוונות ניתנו לנשים כלים ותובנות כיצד ליישם זאת בחיי היומיום השוטפים.
רשימת המשפיעים והרבנים שנשאו דברים בימי העיון מגוונת ומכובדת; החל ברב סיימון ג'ייקובסון, שהגיע במיוחד מניו יורק וליווה את כל ימי העיון, הרב חיים-שלמה דיסקין רב העיר קרית אתא, הרב שנאור אשכנזי מראשון לציון, הרב יצחק גורליק מקאזן ועוד. על התוכן והארגון ניצחה מייסדת ומנהלת אור חיה, גב' דניאלה גולן, שאף נשאה דברים בעצמה, על התגברות וצליחת קשיים בחיי היומיום וע"פ החסידות.
ימי העיון המיוחדים מתקיימים מידי שנה ומאחדים תחת קורת גג אחת מאות נשים מכל גווני הקשת החברתית והדתית ללימוד עיוני ע"פ תורת החסידות.
לאור המצב הביטחוני, כל רגע פנוי בימי העיון נוצל לאמירת תהילים לזכות ולהצלחת חיילי צה"ל. כמו כן, כל הלימוד בימים אלו הוקדשו לזכותם ולזכות עם ישראל.

****

היום הראשון נפתח בהרצאתו של הרב שנאור אשכנזי, שביאר כיצד ניתן למצוא משמעות בחיים, על ידי הבנה של תובנה פשוטה, מהו תפקידך בעולם!, לכל אחד ואחת יש בעולם תפקיד ייחודי ואינדוודואלי, ובדבר הספציפי שבו קיבל האדם יכולות וכישורים, עליו להתמקד ולעבוד. הסנדלר יהא סנדלר והזמר יהא זמר.
הרב נדב כהן, מחבר הספר "מודעות יהודית", הסביר שעניינה של חב"ד הוא הבנת כל עניין בעומק והורדתו למידות שבלב, וכן כיצד באמצעות התניא ניתן לקבל כלים מעשיים לחיי היומיום.
הרב סיימון יעקבוסון הרחיב על סודות המקדש ע"פ הקבלה, וריתק את הנשים במשך שעה ארוכה. כיצד כל פרט של בית המקדש מהווה דוגמא לחיינו אנו, להבין את עומק הנשמה, להבין את ההקבלה בין כלי המקדש לחיים האישיים שלנו.
נואם נוסף שסחף את הקהל היה הרב חיים-שלמה דיסקין, שהסביר כיצד נוכל לכוון את ילדינו 'לבחור מאהבה'. בימינו, שילדנו מאותגרים בנסיונות, כיצד בתור אמא עליי להחדיר לבנותיי, גאוות יחידה מהי! וכן על גודל ומעלת מידת הצניעות, שחשוב לשמור ולהדר בה, בפרט כיום שגדולים פיתויי היצר.

את היום השני פתחה גב' דניאלה גולן- מנהלת אור חיה, שעלתה לדוכן הנאומים עם מסר משלה. כיצד ניתן לצלוח קשיים באמצעות תורת החסידות. הנשים המרותקות האזינו במשך שעה ארוכה להרצאתה, ששילבה תכנים חסידיים יחד עם הרפיה ועבודה על התת מודע. הרצאתה התמקדה גם בהתקשרות לרבי- ברגע שמכניסים את הרבי לתוך הקושי, לתוך ההתמודדות, הקושי מקבל תפנית ונהפך קל יותר, ניתן לצליחה.
הנואם הבא היה הרב יצחק גורליק מקאזן, שנושא שיחתו היה "באתי לגני"- גני הכוונה עולמי הפנימי, גינת החמד הפרטית שלי. ואכן, הגינה הפרטית של כל אחד ואחד, צריכה טיפוח והשקעה. הרב גורליק הרחיב על חשיבות כתיבת זכרונות אישיים, מעין יומן מעקב ותיעוד אישי על סדר והלך היום האישי אצל כל אחת ואחת. בנוגע לחינוך ילדנו, עלינו לטפח את גינת החמד שלהם עוד מהיותם רכים וצעירים ע"י קריאה משותפת עימם של חוויות וזכרונות של אדמו"רי חב"ד בצעירותם.

שיאם של ימי העיון היה ביום השלישי והאחרון. או אז התמלא אולם 'גוטניק' שבמרכז ירושלים עד אפס מקום והיה צר מלהכיל את מאות הנשים שהסתופפו זו לצד זו.
את היום פתח הרב גולדשמיד, בנושא רבי live- כיצד נחנך את ילדינו לחיות עם הרבי?, כשילד חי עם הרבי ועם התקשרות אליו, ממילא הוא גדל להיות יהודי של צורה, חסיד פנימי.

ימי העיון נחתמו בהתוועדותה של גב' מרים סברדלוב מניו יורק, שסקרה את מעלתו ועניינו של כל אדמו"ר בשולשלת חב"ד, וניגנה יחד עם קהל הנשים ניגונים מיוחסים של כל אדמו"ר ואדמו"ר, קהל הנשים הצטרף אליהם בשירה סוחפת ונוגעת, בניגונים המיוחסים לאדמו"רים.
המשתתפות הודו כי לא היה מתאים יותר מהתוועדותה של גב' סברדלוב מלסיים את ימי העיון בתחושת הציפייה האדירה לקבלת פניו של משיח צדקנו, מתוך רצון כנה ועז להחיש את הגאולה האמתית והשלימה.
שלושת ימי העיון נחתמו בהרגשה עילאית שאפפה את מאות המשתתפות, שזכו להשתתף בחווית לימוד חווייתית ומרגשת. רבות מהן תיארו את הרגשתן המרוממת בדברים חמים שנשלחו להנהלת אור חיה- שם אספו את התגובות החמות והבטיחו להמשיך בפעילות להאדרת התורה והחסידות בקרב ציבור הנשים- ולהפגש שוב בימי העיון בשנה הבאה ובמסגרת השיעורים השוטפת.