מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
200 שנה לאדמו"ר הזקן

חזרה >


                                                                                             כד' טבת תשע"ג

השנה ציינו ברחבי העולם וגם באור חיה 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן הלוא הוא מייסד חסידות חב"ד
אשר נפטר בכד' טבת בעיר פיאנא בשנת תקע"ג .
היום אנו נמצאים בשנת תשע"ג שבה נסגר מעגל של 200 שנה .אז השנה זהו תאריך גדול וזמן גדול .באופן כללי יום פטירתו של צדיק ובלשון החסידות מכנים זאת כיום הסתלקות , זהו יום מאוד מיוחד.
זהו יום שבו כל מעשיו ותורתו ועבודתו של אותו צדיק מתעלים למקום עליון ואז יורד אור לעולם הזה , שלא היה מעולם ואותו אור פועל ישועות בקרב הארץ. כלומר אנשים כערכנו יכולים לקבל ישועה באותו יום של הסתלקות של צדיק .
את היום המיוחד , כד' טבת יחד עם 200 שנה לאדמו"ר הזקן , ערכנו במסגרת המדרשה , התוועדות עם הרב אפריים  מרזל, שליח הרבי בישיבת חב"ד קטמון .

נקודת ההתוועדות הייתה שאופן החסידות לטפל בדברים או בכלל לגשת לדבר מסויים זה לא באופן של שבירה אלא באופן של תיקון . מה זאת אומרת תיקון ? בהתועדות הרב מרזל המחיש זאת דרך אחד הסיפורים הקצרים והחזקים שמוזכרים בחסידות , הנקרא " קופסת טבק"  זהו סיפור שקרה עם אדמו"ר הזקן . ולאחר שנים רבות ששוחחו חסידים על הסיפור בנוכחות האדמו"ר הצמח צדק אז הוא הוסיף לכך גם הסבר.

טוב אז הסיפור הוא כזה ומי שלא הייתה בהתוועדות הזאת מוזמנת לבוא פעם הבאה ולשמוע עוד סיפורים:

לאדמו"ר הזקן היתה קופסת טבק מוכספת ללא מכסה. הסיבה לכך היתה משום שהמכסה היה מבריק, והאדמו"ר הזקן השתמש בזה לכוון את התפילין של ראש שיהיו מונחים במקום הנכון.
כאשר שוחחו על כך בנוכחות הצמח-צדק, ונאמר שהאדמו"ר הזקן שבר את מכסה הקופסא, אמר הצמח-צדק: "ענינו של הסבא (=האדמו"ר הזקן) לא היתה לשבור; הוא לא שבר, לא את עצמו ולא את הזולת. אלא מסתמא היה המכסה מחובר לקופסא על ידי חוט, והסבא הוציא את החוט".
לצמח-צדק היה כל כך בטוח וברור שהאדמו"ר הזקן לא שבר, עד שזה הביאו לומר בוודאות שהאדמו"ר הזקן לא שבר אפילו דומם, אלא רק הוציא את החוט המחבר.
הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה