מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
ימי העיון של אור חיה- כל הגלריות , כל הכתבות

חזרה >


                                                                          יג אב ה'תשע"ב (01.08.2012)
נחתמו ימי העיון של אור חיה ● גלריה


"מאז שיש את הימי עיון של אור חיה בתשעת הימים כבר הימים האלו לא אפורים בשבילי", זו אחת מיני תגובות חיוביות רבות שנאמרו על שלושת ימי העיון של אור חיה שהתקיימו בשבוע שעבר.
השבוע של תשעת הימים נתפס בעם היהודי כשבוע קשה וכבד. אור חיה בחרה לקיים את ימי העיון השנתיים שלה
בשבוע זה דווקא, ובכך להקל על התחושה הכבדה.
זהו זמן מעולה להמתיק את ימי בין המיצרים ולמלא אותם בתוכן רוחני עמוק, ובכך להתחזק בימים אלו המשקפים מחד גיסא ימי חורבן הבית ומאידך ימים המזומנים לגאולה אמיתית ושלימה.

ימי העיון זהו זמן מיוחד, בו חברות ומכרות נפגשות. ניתן למצוא בהם תלמידות מן העבר, ההווה ואף מצטרפות חדשות למשפחת אור חיה. את ההתרגשות ניתן להרגיש באוויר בזמן שבוגרות המרכז, שמזה זמן רב לא התראו נפגשות מחדש.
מדי שנה אור חיה עורך 3 ימי עיון בחודש אב ובו נבחר נושא אחד שסביבו מתקמדים כל ההרצאות והמרצים.

לימי העיון מגיעים מרצים מהארץ ומרצים אורחים מהחו"ל. בשנים קודמות היו: גב' צוקרניק קראון הייטס, הרב גייקובסון שבהרצאתו המפורסמת על ההבדל בין גבר לאישה, תפסה הדים רבים בכל אתרי חב"ד.

השנה ימי העיון התמקדו בנושא תפילה. איך מתפללים, כוונות התפילה, יחודיות תפילתה של האישה והעוצמה של התפילה הנשית המשפיעה על הבית ועל העולם כולו,

בין המרצים אורחים מחו"ל שהשתתפו היה השליח הרב יצחק גורליק לעיר קאזן ברוסיה, אשר הסביר במילים פשוטות על מהות התפילה כפי שמובא במאמר חסידות עמוקים יחד עם זאת שילב סיפור שליחות, והרב יוסף טייב מצרפת אשר הסבר על התפילה והמקום שממנו אנו מתפללים, ואיך אנחנו בתפיסתנו משפיעים על דברים שקורים לנו . אחת ההרצאות שנשים רבות שיבחו הייתה הרצאתו של הרב שמואל בראון שהסביר את התפילה על פי הפרד"ס והחסידות.

בין המרצים הנוספים שהיו ב3 ימי העיון:
הרב יעקב גולדשמיט, הרב חיים פרוס, הרב נפתלי רוט, הרב משה וינברג, הרב מיכאל וייגל, הרב זלמן גופין גב' דניאלה גולן, גב' שושנה ליכטשטיין, גב' יפה קדוש.

בימי העיון ביקרה ח"כ ציפי חוטובלי אשר עומדת בועדה לקידום האישה בכנסת וזו הפעם השנייה שהיא מבקרת בימי העיון ומתרשמת ואף נושאת כמה מילים על חשיבות כינוסי תורה של נשים. אחד הדברים בהם התבטאה ח"כ ציפי חוטובלי היו: "הדור הזה זו דור של מהפכה, נשים צדקניות שלומדות תורה, את זה צריך לגבות ולהעצים מתוך שליחות הציבורית שלנו".

בכל אחד מימי העיון הוגשה ארוחה מפוארת למשתתפות והווי בידורי של המקהלה של גברת פרנסיס.

לגלרייה מימי העיון 


  
לגלריית כל החיוכים וכל הפרצופים

       הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה