מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
חנוכת בניין פנימייה חדש "בית משה"

חזרה >


                                                                                                                                      צילום:עדן אור   כ"ח אייר תשע"ג 8.5.13           

חנוכת בניין "בית משה" לזכר התמים מוישי גולן ז"ל . בניין אשר ישמש כפנימייה ליותר מ300 בנות מרחבי העולם המתוודעות לאור התורה והחסידות ובדרך לבניית בית בישראל. מה שמפליא שהבניין נחנך בדיוק ביום ההולדת של מוישי.

בכ"ח אייר נולד התמים משה (מוישי) גולן. היום ממש, בדיוק מפליא, חנכו בניין חדש לכבודו שייקרא "בית משה".
התמים מוישי גולן זכרונו לברכה היה ילד מקסים, נדיב לב, אוהב וחסיד מקושר לרבי אשר נקשר גורלו ונקטף בדמי ימיו בדרך למבצועים בבסיסי צה"ל בערבה בימי חנוכה של שנת תשס"ז. יחד איתו נקטפו עוד שני תמימים: יונתן ביטון ולוי הנדל יהי זכרם ברוך .

גב' דניאלה גולן, המייסדת של המרכז העולמי לאישה היהודיה בירושלים הקרוי "אור חיה", העמידה היום עמוד תווך נוסף של אור החסידות בעולם, וחנכה את הבניין החדש, אשר ישמש בעתיד כפנימייה ליותר מ300 בנות מכל רחבי העולם, בחורות צעירות הבאות ללמוד חסידות, להיבנות בדרכי היהדות ובדרך להגשמתן בבניית בית יהודי בישראל.

אף על פי שזו לא הפתיחה רישמית של הבניין היה חשוב לדניאלה גולן לחנוך את הבניין הזה דווקא היום, ביום הולדת של בנה מוישי, וזאת על מנת לסמן דרך בחיים שאומרת שלמרות הכול, את החיים ואת האור ואת השליחות של הרבי חייבים להמשיך! בד בבד עם ההתוועדות שנערכה במקום שהדגישה נקודה אחת שהשליחות צריכה להיעשות דווקא מתוך שמחה אמיתית גלוייה ונוכחת.
בהתוועדות עצמה נשאו דברים: הרב דוד גולן, אביו של מוישי, הרב יהודה גולן מנכ"ל אור חיה, הרב רון קולטון וגברת דניאלה גולן.

כמו כן השתתפו בנות המדרשה לישראליות וגם בנות מהמדרשות לדוברי רוסית, אנגלית, צרפתית וספרדית הפועלות מדי יום. כיום באור חיה לומדות למעלה מ150 בחורות מגילאי 18- 28, לא כולל הסמינר החסידי החדש והמרכז שיעורי קודש והשתלמויות לנשים ולמורות.

את המפעל הענק הזה, חיזק היום עוד מנוע, מנוע של אור שבעזרת השם יניע את הגאולה האמיתית והשלימה לתוך מציאות חיינו.בין קורות הבנייה לפחי הצבע הבניין נחנך למרות שעדיין לא שופץ ועוצב לפי תוכניותיו העתידיות, ויותר מזה אינו בנוי סופית. בניין זה עתיד להיות בן 4 קומות על מנת שיכיל את כמות התלמידות. אך למרות זאת בתזמון שמיימי הבניין הזה נחנך היום ולו לרגע שיגידו בו שורת תניא או ישמיעו ניגון בהתוועדות חסידית, כי גם את ירושלים התחילו לבנות באבן אחת!

כל מי שרוצה להשתתף אפילו באבן אחת ולהיות חלק ממעגל הפעילות העולמי של אור חיה יכול לפנות אלינו דרך צור קשר או במייל orchaya888@gmail.com     לאתר הבניין  jerusalembesttarget.com

כתבות  שפורסמו בנושא :

באתר שטורעם נט

הוקם "בית משה": הבית החב"די לבנות מכל העולם

בדיוק ביום זה נחנך בניין חדש לכבודו , שייקרא "בית משה" ● גב' דניאלה גולן, מייסדת המרכז העולמי לאישה היהודיה בירושלים "אור חיה", העמידה עמוד תווך נוסף של אור החסידות בעולם, וחנכה את הבניין החדש, אשר ישמש בעתיד כפנימייה ליותר מ300 בנות מכל רחבי העולם

  ● לדיווח לגלריית תמונות מלאה  באתר נשי ובנות חב"ד

אור חיה חנכו בניין חדש לע"נ מוישי גולן

גב' דניאלה גולן, המייסדת של המרכז העולמי לאישה היהודיה בירושלים הקרוי "אור חיה", העמידה היום עמוד תווך נוסף של אור החסידות בעולם, וחנכה את הבניין החדש, אשר ישמש בעתיד כפנימייה ליותר מ300 בנות מכל רחבי העולם, בחורות צעירות הבאות ללמוד חסידות, להיבנות בדרכי היהדות ובדרך להגשמתן בבניית בית יהודי בישראל.
לכתבה שפורסמה

הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה