מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
הצלחה ענקית ליום עיון חנוכה

חזרה >


                                                                                                                                                         2.12.13 יום ב כט' כסלו תשעד
הצלחה ענקית ליום עיון חנוכה במלון קראון פלאז'ה
הצלחה ענקית ליום עיון חנוכה אשר התקיים במלון קראון פלאז'ה בירושלים . ועסק בתכני החינוך העצמי והמשפחתי. במהלכו התקיימה מכירה פומבית של דולר מיד קדשו של הרבי ואשר נקנה בסך 17 אלף ש"ח. בהמשך התקבלה תרומה נוספת מאחת המשתתפות שהקדישה זאת לפעילות המרכז.

כמדי שנה "אור חיה" עורכת יום עיון באחד מימי החנוכה המוקדש כל כולו לנושא החינוך. חנוכה מלשון חינוך . על פי חסידות החינוך האמיתי הוא החינוך העצמי המשפיע באדם עצמו ובחיי משפחתו ובסביבתו הקרובה.
יום עיון זה נוצר בעקבות טרגדיה אשר גבתה מחיר כבד של 3 תמימים שהיו בדרכם למבצועים בבסיסי צה"ל בכביש הערבה ואותה תאונת דרכים גדעה את קצב החיים  בהיותם עוד בנעוריהם , תמימים של הרבי , נרות להאיר.
בעקבות מאורע זה שקרה בנר חמישי של חג החנוכה , מאותה שנה החליטה "אור חיה" לייסד יום עיון לעילוי נשמתם , ומה גם לקיים יום עיון זה על מנת לחזק רוחנית את משמעות החינוך , ולהפיץ החוצה את תכני חג החנוכה , חג המדליקים בו נרות במהלך שמונה ימים אשר מדגישים את ערך החינוך וערך האור העצמי שאדם צריך להוסיף ביום יום ושיתפרש על פני העולם כולו , כנרות החנוכה , נרות להאיר וכמו שהרבי הגדיר זאת "נר לאחד נר למאה".

השנה השתתפו ביום העיון - גב' רות מיפעי אשר חלקה זכרונותיה מבית אבא וכמה ערך ישנו לזכרון המשפחתי , הרה"ח יעקב גולדשמיד הרצה מעניני מעלת היום , והרה"ח ד"ר גיל שחר אשר הרצה בנושא התזונה של הרמב"ם חינוך עצמי דרך מזון אשר משפיע רוחנית. הנעימה בניגון בכינור ובסיפור אישי הגברת הצעירה שרה יעקובי , אשר סיפרה את המסע שלה כגרת צדק לגילוי יהדות ותורת החסידות .
במהלך היום עיון התקיימה מכירה פומבית של דולר של הרבי והדולר נקנה מאחת המשתתפות בסך כ17 אלף ש"ח והוקדש לפעילות "אור חיה". כמו כן קנאת סופרים תרבה חכמה, הצטרפה אל תרומה זו , משתתפת נוספת אשר הוקסמה מהפעילות ובכלל מיום עיון זה ותרמה כ10 אלף ש"ח נוספים.
שכל ברכות יחולו על ראשן ועל כל אחת ואחת הנוכחות ביום העיון .
חג חנוכה שמח!


תגיות/ כתבות שפורסמו בנושא:
כתבה שפורסמה בcol             יום עיון חנוכה מלון ליאורנדו תשע"ב               יום עיון חנוכה תשע"א
    הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה