מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
איך להיות עשיר?

חזרה >נתינה היא דבר כל כך אלמנטרי בחיינו. כך שאם שמים לב רוב ההתנהלות שלנו בחיים מבוססת על נתינה.
בפרשת השבוע ,המושג נתינה מתבטא באופן של תרומה ובה מפורטים סוגי תרומות כגון :תרומת האדנים ,תרומת המזבח ותרומת המשכן וכליו . כל אחת מן התרומות הנ"ל יש ערך מסויים של נתינה.
למשל תרומת האדנים והמזבח היא תרומה שהערך שלה הוא שווה ," בקע לגולגולת "- כלומר כל אחד מעם ישראל אמור לתת מידה שווה של תרומה אם זה לבניית האדנים או לקורבנות המזבח.
לאידך אנו מוצאים שתרומת המשכן וכליו כל אחד צריך לתת תרומה לפי מה שליבו אומר לו,כלומר לפי מה שמתחשק לו.
למרות זאת התורה גודרת ואומרת שאם עשיר נתן מנחת עני כלומר תרומה דלה , לא בערך למה שהוא יכול ליתן, אז אותו עשיר לא יצא ידי חובה.

הרבי מסביר בשיחה מה המשמעות הפנימית של סוגי התרומות הללו בעבודה בנפש האדם .קודם כל הנקודה ההתחלתית היא שכל אדם צריך לעשות מגופו ונפשו משכן לקדוש ברוך הוא ,
בית מקדש כמו שכתוב "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם " וזה מתבטא שאדם צריך לזכך את עצמו שיהיה כלי ראוי שתישרה בו שכינה .וזה נעשה על ידי שמבינים ממה המשכן בנוי , מאלו חלקים ומה כל חלק מסמל .

אנו נתמקד בהסבר על תרומת האדנים ותרומת המשכן וכליו .
 
נתחיל " מתרומת האדנים"- האדנים הם יסודות המשכן , על האדנים הונחו הקרשים ואחריהם יריעות המשכן.
האדנים בעבודת האדם מסמלים שפלות והתבטלות באופן של קבלת עול.לכן האדנים ניתנו במידה שווה על ידי כל אדם מישראל כדי לסמל שראשית העבודה בזיכוך האדם לשם עשיית המשכן בתוכו לשםת היא קבלת עול והתבטלות.ובזה כולם שווים. גם תרומת האדנים ניתנה בשנה הראשונה כי אלו הם היסודות של התחלת העבודה של בניית המשכן .
בתרומת המשכן וכליו מוצאים אנו את הקרשים והיריעות .הקרשים מסמלים בעבודת האדם את השכל והמדות וגובהם היה 10 אמות שמרמזים על 10 כוחות הנפש. היריעות הם מסמלים בנפש האדם את הכוחות המקיפיים - שהם רצון ותענוג.

בתרומת המשכן כל אחד שצריך לתת לפי מה שלבו אומר לו . בגלל שכל אחד בנוי אחרת וישנם הבדלים בין אדם לאדם לכן כל אחד צריך לעבוד את השם בהתאם לכוחותיו וחושיו שלו . לכן התרומת המשכן אינה שווה , אלא בהתאם לאינדיודואליות של כל אחד ואחת .
בתרומת המשכן וכליו כל אחד ואחת צריך לתת לפי ערכו שלו . זה מסמל שלא רק קבלת עול צריך לתת לקב"ה כמו שמצינו בתרומת האדנים אלא גם את הכוחות הפנימיים שלנו שהם השכל והמדות והרצון והתענוג צריך לתת לשם ,
וכך מקימים את המשכן כולו.

הרבי מחדד ואומר
שאם בתרומת המשכן אדם נותן למעלה מערך שלו כלומר שעני מביא תרומת של עשיר אז הוא נהיה בסוף עשיר . אותו אדם עשה את עצמו " עשיר" זאת אומר הביא מנחת עשיר למרות במצב הכלכלי שלו הוא לא שייך לסוג של נתינה כזו.ולא רק אלא גם במצב הרוחני שלו הוא נחשב עני , "אין עני אלא בדעת ".
אז אותו אדם שנתן בלא בערך למה שיש לו , נהיה עשיר קודם כל בכוחותיו וחושיו הפנימיים והרוחניים שלו, וזה גורם שיתבטא גם בעשירות בגשמיות כפשוטה.

הרבי בשיחת "דבר מלכות "
- שיחות תשנ"א- תשנ"ב 1992-1991,השיחות האחרונות לעת עתה .אומר שכל אחד ואחת מישראל צריך להיות עשיר בגשמיות ורוחניות בפשטות ועוד והעיקר שכל רגע ורגע עתיד בית המקדש השלישי להיבנות וצריך להביא תרומה לבית המקדש- זהב כסף ונחושת וקודם כל נותנים זהב לבניית המקדש לכן כל אחד ואחת צריכים להיות עשירים בפועל ולא רק "לתבוע " עשירות מהקב"ה בשביל בניית בית המקדש השלישי , במהרה בימינו ממש !!!

הניוזלייטר יוצא אחת לחודש אם תרצי גם את להתעדכן תוכלי להירשם בצור קשר שמצד ימין בדף זה
תכני הניוזלייטר הינם בלעדיים לאור חיה והשימוש בהפצתן מותר רק באמצעות כפתורי השיתוף המוצעים בדף זה.
או שיתוף השומר על מקור הדף(כגון קישור)
.
אהבת?!- אנא שתפי באהבה !
הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה