מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
למשוך שמחה אמיתית לחיינו

חזרה >למשוך שמחה אמיתית לחיינו

כיצד נמשוך את השמחה לתוך חיינו באמת ? ניתן לה להציף אותנו בגלים של אושר , שגם בעת התנפצות זרימת השמחה תמשיך לחלחל בחיינו, ולמלא את התודעה שלנו והנפש שבתוכנו.
אנו חווים מאורעות של שמחה הקצובים בזמן ומקום כמו למשל : חתונה,יום הולדת,ביקור של חבר רחוק שהרבה זמן לא התראינו קפץ לביקור, או בדיחה אקראית ששמענו גורמת לנו לצחוק ממושך אך ריגעי.
כיצד ניתן לשמר את השמחה , או ליצור שמחה שלא תעזוב אותנו באמת ותהיה איתנו למשך כל היום כולו.
ובכן קודם כל מה זה להיות שמח באמת , הרי כל המצבים הנ"ל מתארים מצב שבו כל השמחה שהציפה אותנו כבר בקושי מורגשת ויום למחרת אף נעלמה.בעצם אלו רגעים של שמחה אמיתית אך ממש זמניים.

אירועים כמו חתונה , פגישה עם חברים או בדיחה וכדומה כן יכולים לעורר בנו את עניין השמחה ,ולפעול בנו את עניין השמחה האמיתית, אך כמ שהבנו רק לאורך זמן קצר.ולכן ניתן ללמוד על השמחה מאפיין עיקרי שיעזור לנו להיות שמחים באמת  ושאירועים כאל בעתיד יהיו רק תוסף שמחה למצב השמח שכבר אנו נמצאים בו כבר.
מאפיין העיקרי של שמחה אמיתית -שהשמחה לא צריכה להיות קשורה עם שום מצב שקורה. כלומר שמחה אמיתית היא שמחה בלתי תלויה בשום גורם חיצוני. לדוגמא -היום יש לי כסף אז אני שמח, מחר אין לי אז אני לא . היום נפגשתי עם חברות אז אני שמחה , היום אני לבד בבית אז אני לא שמחה.ככל שאנו פחות תולים את מצב השמחה בגורמים חיצונייים אנו פשוט נהיים שמחים וגם משמרים את השמחה שבתוכנו, גם שאירועים ברי חלוף , עוברים מעלינו ואנו חוזרים לשיגרת חיינו אנו עדיין שמחים .
לסיכום-שמחה אמיתית היא שמחה בלתי תלויה בשום גורם חיצוני- כמו אירוע שמח, מפגש חברתי או מצב פיננסי מורווח.

מה עושים במצב שגורם חיצוני השפיע על מצב רוחנו באופן ההפוך ונהיינו לא שמחים מה אנו עושים עכשיו?
 
הדרך  להגיע למצב שמחה אמיתית -בכל מצב

רואים זאת בחוש , שאדם לא מבין משהו , פניו נהיים מרצינות , שהוא מתחיל להבין פניו מתחילים לקבל הבעה של חיוך . תנסו לרגע ותאמרו את הצמד מילים " לא הבנתי" ותראו מה הפנים שלכם מביעות באותו רגע שאתם
אומרים את צמד המילים הללו. ואחרי כן תאמרו את המילה הבנתי ותראו בחוש איך מצטיירת הבעה של חיוך תוך כדי אמירת המילה הבנתי.זו ההוכחה המיידית שההבנה קשורה עם השמחה באופן ישיר עד שניתן לראות זאת מיידית בהבעת הפנים שלנו

אם כן מהי ההבנה שצריכה להיות בתודעה שלנו מספיק כדי למנוע שגורם חיצוני ישפיע על מצב רוחנו וימנע מאיתנו להיות שמחים או להישאר שמחים.
בספר "שמחה כאתגר" שיצא בארה"ב וכיום תורגם לעברית . שם הסופר מפרט את ההבנה שצריכה למלא את התודעה שלנו ואותה צריך לזכור או להזכיר לנו כל פעם.
תורת החסידות באה ומסבירה לנו מהי אותה ההבנה משפט יסודי- שכל כח בבריאה מתהווה כל רגע ממקור אחד,והוא הכח האלוקי. כל מרכיב בבריאה מאוחד באחדות גמורה עם השם יתברך.
הידיעה הזו מובילה אותנו לתודעת "ההשגחה הפרטית " שמשמעותה -כל מה שמתרחש כרגע לא רק עם בני אדם אלא גם עם הדומם צומח חי נובע ישירות מרצון השם.וכל מאורע המתרחש בעולם בא בגלל שהשם הביא להתרחשותו.
שאדם מקשר כל מה שקורה איתו זה בא מהשם אז מודעות זו מביאה אותו לשמחה.כי השם שהוא מקור הטוב וממנו קורה רק טוב וייצא רק טוב. גם אם אנחנו לא מבינים. אז אנחנו צריכים לשייך כל מאורע או מצב לה' וצריך להתאמן בזה כל הזמן.
אם אדם בכל זאת מרגיש לא שמח ואפילו עצוב, זאת אומרת שהוא ניתק את הקשר עם מה שקורה איתו לבורא.
חסידות שמה דגש על הקשר בין הבורא לנברא.

ההבנה היא שמובילה לידי שמחה אמיתית - שכל מה שקורה איתי זה מהשם והשם משגיח על כל פרט ופרט ולא רק משגיח אלא מהווה כל פרט פרט, משמע כל פרט נובע ממנו אז ההבנה הזו יכולה להוביל לרוגע וכמובן לשמחה.

הדברים הובאו מתוך הספר "שמחה כאתגר"-הרב שלמה מאיסקי. ניתן למצוא זאת באור חיה.


         הניוזלייטר יוצא אחת לחודש אם תרצי גם את להתעדכן תוכלי להירשם בצור קשר שמצד ימין בדף זה
תכני הניוזלייטר הינם בלעדיים לאור חיה והשימוש בהפצתן מותר רק באמצעות כפתורי השיתוף המוצעים בדף זה.
או שיתוף השומר על מקור הדף(כגון קישור).

אהבת?!- אנא שתפי באהבה !
    


הוספת תגובה:
* שדות חובה
חזרה >
ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה